Aleš Lamka: "na Olympii jsem byl sedmý" (2023)

Honza Kavalír se činí, atak pro náš internetový magazín vyzpovídal Aleše Lamku. Závodníka, který vletošním roce absolvuje svoji premiéru vkategorii Men´sPhysique. Jak se mu líbilo na Olympia Amateur Prague aco plánuje do dalších sezón?

Ahoj Aleši, představ se prosím našimčtenářům.

Zdravím čtenáře magazínuAktin.Jmenuji se Aleš Lamka. Je mi 25let. Bydlím vmalém městě Hronov, které leží uNáchoda, uhranic sPolskem, ve východních Čechách. Cvičení, správné stravě avšemu okolo tohoto sportu se věnuji přibližně 5let. Poslední rok se snažím točit videa na youtube, vést si facebookový profil, vlastním osobní internetové stránky anabízím své vědomosti jako online trenér. Cvičím pouze vmalé domácí posilovně, kterou si postupně budujeme ze všech možných zdrojů, které nám přijdou pod ruku.

Pokud se nepletu, tak byla letošní sezóna tvou vůbec první soutěžní. Pochlub se prosím úspěchy, jakých jsi letos dosáhl. Určitě mě také zajímá, jak čerstvě hodnotíš ty vůbec největší úspěchy.

Ano, rok 2015je můj první soutěžní. Ksoutěžení jsem se dostal tak trochu náhodou. Chtěl jsem pouze na vlastní kůži zažít, jak to na závodech vypadá. Vyletět ztoho mého sklepa, kde jsem izolovaný od celého světa. Rozhodl jsem se pro kategorii physique, která mi přišla nejoptimálnější pro můj styl cvičení apředstavy otom, jak bych asi chtěl do budoucna vypadat. Kmému obrovskému překvapení jsem hned na prvních závodech vDěčíně– což bylo mimochodem mistrovství Čech– obsadil druhé místo. Dostalo se mi obrovských gratulací od fanoušků aneskutečně mě to motivovalo. Rozhodl jsem se vzávodech pokračovat. Ina dalších závodech na jaře jsem se umísťoval na stupních vítězů, těsně pod vrcholem. Samotný jsem tomu nechtěl věřit, byl to pro mě obrovský úspěch azačal jsem okamžitě přemýšlet opodzimních závodech.

Na podzim jsem se zúčastnil mezinárodní soutěže Olympia Amateur Praha, kde byl můj cíl dostat se aspoň do semifinále. Nakonec jsem se umístil na sedmém místě afinále mi uteklo ojedno místo. Plný elánu jsem pokračoval vpřípravě aobcestoval všechny možné zbylé české pohárové soutěže, kterých bylo dohromady šest. Na všech, krom jedné, jsem se umístil na prvním místě azároveň vždy vyhrál iabsolutního vítěze, pokud se oněj hrálo, ato tedy hned třikrát.

(Video) ALEŠOVA CESTA NA OLYMPII 78 - Start fáze 3 + Výsledky diety za 65 dní

[Instagram]

Čím jsi podle tebe vůbec nejvíc zaujal rozhodčí? Plavkami to asi nebylo, když jsi jich vystřídal víc.

Oplavkách mi ani nemluv, člověk by řekl, že mi velikost M bude vyhovovat. Bohužel když pak na pódiu ukaždého kroku přemýšlíš, zda ti nespadnou, tak je to docela problém. Objednal jsem tedy další plavky, tentokrát ve velikosti S.Ty na pase seděly dobře, akorát jsem měl při chůzi docela narvané nohavice. Nemluvě taky otom, jak rychle se tyto barvy zašpiní, když jste celí upatlaní od barvy anastříkaní olejem.

Ale kvěci, čím jsem zaujal? Věřím, že to nebyla jen jedna věc, ale má celková prezentace na pódiu. Dobrý kontakt spublikem, přirozené vystupování asprávné pózování. Když to vezmeme po kondiční stránce, tak vsázím na dobře vyvinutý hrudník, široká ramena izáda aúzký pas.

Co bude dál, Aleši? Bude ztebe závodník vmen’sphysique ipříští rok?

Ještě pár let určitě ano. Kulturistika mě nijak neláká. Do budoucna budu možná muset přemýšlet onové kategorii, která se chystá ato je classic physique. Počítám, že vprůběhu let ještě dokážu nabalit nějaké to kilo svalové hmoty azačnu být pro kategorii men’sphysique příliš velký. Díval jsem se na předběžné rozdělení výškových kategorií ajejich váhových limitů. Pro mou výšku je horní hranice 84kilogramů, což je vlastně imá taková cílová představa, kam bych se chtěl dostat. Sice to naturálně nejde tak rychle, ale věřím, že to za pár let zvládnu. Mám tedy ještě prostor pro 6‑8kg svalové hmoty.

(Video) SPOLEČNÝ TRÉNINK NA HÝŽDĚ A RAMENA | Natálie Myslíková + Aleš Lamka

Máš svůj styl nejen ve způsobu prezentace, kterou můžeme vidět ve videích, ale také vtréninku avjídelníčku. Kvideím se dostaneme později. Jíš hodně, cvičíš hodně akašleš na kardio. Jak ses ktomuto postupu dostal? Tak nějak to vyplynulo ztoho, co víš ocvičení, nebo za to může zkušenost s„hladovkou“ anadměrným využíváním aerobních aktivit?

Je to tak trochu kombinace všeho, čím jsem si prošel. Moje začátky byly perné. Věřil jsem tomu, že prostě půjdu cvičit, budu dál jíst hamburgery, pizzy, pít víno avše se bude nadále do nekonečna zlepšovat. Po roce jsem zjistil, že se pravděpodobně šeredně pletu. Cvičení mě bavilo víc avíc ajá chtěl vidět výsledky. Začal jsem tedy studovat články různě po internetu. Snažil jsem se naučit naprosto vše, co ojídle acvičení vědět lze. Časem jsem začal zkoušet všechny možné varianty tréninkových programů avyzkoušel jsem snad ivšechny možné diety. Zjistil jsem, co mi vyhovuje, co fungovalo aco ne. Co bylo pohodlnější nebo účinnější.

Samozřejmě jsem si prošel ihladovkami anekonečnými hodinami běhání. Úspěch to samozřejmě mělo, ale za jakou cenu. Nebavilo mě to, nebyla síla pořádně cvičit. Já si tedy řekl, že to udělám přesně obráceně! Budu dělat to, proč jsem vlastně začal. Budu dělat, co mě baví, ato je CVIČIT.Přestal jsem držet přehnané hladovky. To mi dovolilo cvičit mnohem tvrději, než kdy předtím. Tvrdý trénink se mi potom odměnil svalovým růstem, pálením tukových zásob adobrou náladou– vše vjednom. Pochopil jsem, jak vlastně tělo funguje, jaké jsou mé možnosti aco je potřeba krůstu nebo hubnutí. Vytvořil jsem si vlastní tréninkové plány, při kterých si sice opravdu máknete, čímž si ale zasloužíte více jídla azároveň ani není potřeba dělat nekonečné hodiny kardia. Díky těmto zkušenostem jsem se rozhodl pomoci ostatním anabídnout své služby jako online trenér. Ušetřit lidem jejich roky neúspěchů, vyhozených peněz za suplementy, jídlo anervy.

[Instagram]

Jak jsi vůbec trénoval na tuhle soutěž? Byla to příprava "physique“ závodníka sdůrazem na některé konkrétní partie, nebo příprava kulturisty, který chce být celý (včetně stehen) osvalenější ana soutěž co nejvyrýsovanější?

Nebyl bych to já, kdybych ti odpověděl jednoduše. Nebyl to ani jeden klasický způsob. Udělal jsem to opět podle svého. Cvičil jsem stále svůj trénink zaměřený na silový, svalový ifunkční rozvoj. Závody pro mě nejsou priorita číslo jedna, tudíž jsem nevymýšlel žádné konkrétní výmysly ajen pokračoval vbudování komplexní, protažené, silné, svalnaté, symetrické aco nejvíce vyrýsované postavy. To vše slehce sníženým kalorickým příjmem. Poslední dva měsíce jsem testoval, zda jde naturálně cvičit dvoufázově– čili 12x týdně. Hodně lidí pořád hledá nějaké výmluvy, proč něco nejde, aniž by to sami zkusili. Ivtomto přehnaném tréninkovém nasazení azároveň vposledních dnech před soutěží, jsem se například stále snažil přidat nějaké to kilo navíc na těžké dřepy amrtvé tahy. Zvednout víc, než vtréninku předchozím, ikdyž je to pro physique vlastně úplně zbytečné.

(Video) ALEŠOVA CESTA NA OLYMPII 77 - Jdu si pro životní formu!!

Ateď ta videa. Kdy jsi přišel na to, že jsi takový energický ďábel?

Přiznám se ti, že nad tím takto ani nepřemýšlím. Na začátku jsem si pouze chtěl vyzkoušet natočit něcospojeného stímto sportem. Dříve jsem totiž jezdil Freestyle BMX, točil videa ata se lidem také docela líbila. Natočil jsem tedy první materiály, zjistil, že se to lidem líbí aže je to baví. Lidé si se mnou začali psát azačali děkovat, že jsem jim pomohl. Tyto zpětné vazby mě vždy neskutečně potěší amotivují mě opřít se do produkce ještě mnohem více. Shodou okolností na tuto tvou otázku nedávno narazila imá babička, když mi řekla, že naprosto nechápe, po kom já to můžu mít. Téměř každého vrodině prý musí skoro prosit onějakou konverzaci.

Inspiruješ se tvorbou někoho, koho znáš třeba zYoutube, nebo si děláš videa úplně podle sebe?

Učený znebe bohužel ani tentokrát nespadl. Kromě stovek článků, které jsem přečetl, se také snažím sledovat zahraniční kanály na Youtube, abych se dozvěděl nové věci amohl je na sobě testovat. Líbí se unikátní lidé, kteří si razí cestu podle svého, ocož se snažím ijá. Například Mike Rashid, CT‑Fletcher, Strenghtcamp, Athlean‑X, Buff Dudes adalší. Sleduji také bývalé powerliftery jako je třeba Mark Bell. Ve svých videích jsem však pouze sám sebou, snažím se předávat dál vlastní rozumy azároveň pobavit. Věřím, že bez toho by to ani nešlo. Pokud bych se přetvařoval akradl cizí postupy, tak by se to lidem asi ani nelíbilo anesledovali by mě.

Máš plán, jak se vtvojí tvorbě pro Youtube posunout někam dál? Kde se vidíš třeba za tři roky?
Žádný konkrétní plán icíl nemám. Mám akorát vždy krátkodobou vidinu vtom, co, nebo očem, budu točit dál. Je toho spousta, co mohu lidem nabídnout. Není to asi ten nejlepší marketingový tah, ale chci hlavně zůstat sám sebou, improvizovat anadále točit poučná, zábavná atréninková videa, která budou mé fanoušky bavit.

(Video) NEJLEPŠÍ 4 CVIKY NA ZADNÍ STEHNA (Ty musíš zkusit)

Hodně zajímavou věcí, kterou pro své Youtube kanály dělají tvůrci, jsou kolaborace. Máš dvě jména zČeska ajednu zahraniční osobnost, se kterou bys rád natočil například tréninkové video? Klidně to může být bikini fitnesska. Já osobně mívám tento druh videí ze všeho nejraději.

Musím se přiznat, že mě nikdo zČeské republiky nijak extra neláká. Když bych si mohl tedy vybrat, určitě by to byl někdo ze zahraničních tvůrců, které jsem již zmiňoval opár řádků výše. Pokud to opravdu musím zkrátit na dvě konkrétní jména, tak by to byl na sto procent CT Fletcher, díky jeho šíleným tréninkům aneskutečné motivaci. Další by byl Mike O´Hearn, který cvičí velmi podobným stylem, jako já, aje to pro mě neuvěřitelná osobnost.

Aleši, rozhovor je ukonce. Pokud bys rád na závěr něco vzkázal našim čtenářům akomukoliv poděkoval, tak ti dávám tu možnost. Já ti děkuji za rozhovor!

Já ti děkuji za oslovení. Určitě bych rád poděkoval mé přítelkyni Verče, která se mnou přežila všechny cesty azvládla mazání na všech závodech. Také trpí všechny mé sobecké výmysly, když je na řadě jídlo, nebo posilka. Dále bych chtěl poděkovat mému sponzorovi fitnessDK.cz za podporu vsuplementech adalších věcech okolo závodů, bez nich by to určitě nešlo tak dobře. Měl jsem vše, co jsem potřeboval. Nakonec bych chtěl poděkovat ivšem svým fanouškům za podporu, gratulace avůbec za to, že mě sledují atím imotivují kdalší tvorbě asnaze být dobrým příkladem! Čtenářům serveru aktin.cz bych rád vzkázal: Nebojte se anevzdávejte nic předem. Každý znás si může splnit své sny. DĚLEJTE TO, CO VÁS BAVÍ.

Aleše můžete sledovat na FACEBOOKU, INSTAGRAMU nebo na jeho WEBU

Videos

1. Zkusil jsem KALISTENIKU a hned na REKORDY!
(Aleš Lamka - Fitness)
2. NEJLEPŠÍ 3 CVIKY NA BICEPS PRO VELKÝ OBJEM
(Aleš Lamka - Fitness)
3. OBROVSKÉ CHYBY, KTERÉ JSEM DĚLAL JAKO ZAČÁTEČNÍK
(Aleš Lamka - Fitness)
4. 3 CVIKY NA BICEPS KTERÉ NESMÍŠ VYNECHAT
(Aleš Lamka - Fitness)
5. KONTROLUJI TECHNIKU CVIČENÍ DIVÁKŮ
(Aleš Lamka - Fitness)
6. ALEŠOVA CESTA NA OLYMPII | Mám se na to vykašlat?
(Aleš Lamka - Fitness)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Catherine Tremblay

Last Updated: 13/06/2023

Views: 5803

Rating: 4.7 / 5 (47 voted)

Reviews: 94% of readers found this page helpful

Author information

Name: Catherine Tremblay

Birthday: 1999-09-23

Address: Suite 461 73643 Sherril Loaf, Dickinsonland, AZ 47941-2379

Phone: +2678139151039

Job: International Administration Supervisor

Hobby: Dowsing, Snowboarding, Rowing, Beekeeping, Calligraphy, Shooting, Air sports

Introduction: My name is Catherine Tremblay, I am a precious, perfect, tasty, enthusiastic, inexpensive, vast, kind person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.